KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893175
nr 1589 3175
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Landskap med vattendrag. Signerad. Olja på duk, 44x64 cm, yttermått inklusive ram: 55x75 cm
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:35:22
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Arthur Heickell
Läs mer om Arthur Heickell